Pulmade korraldamine

Pulmaisa Sander Kahu nõuandenurk

Pulmade korraldamine kui suur väljakutse, mis tekitab planeerimisteekonnal väga palju küsimusi. Jagan enda nägemusi, kuidas mõned olukorrad lahendada.

Juhul, kui on mõni küsimus, millele Te siit vastust ei leia – ärge kartke minuga ühendust võtta.

Pulmade korraldamine võib esmapilgul tunduda üsna stressirohke projekt, kuid kõik läheb lihtsamaks, kui lihtsalt pihta hakata 🙂

Pulmi korraldades on esimese asjana kõige olulisem leppida oma kaaslasega kokku kuupäevas, millal pulmapidu planeerida soovite. Juhul, kui Teil otseselt vahet ei ole, siis soovitan valida endale rohkem kui üks sobilik päev. Mitu valikut kuupäevade näol annab suurema võimaluse, et Teie soovitud päeval on ka soovitud peopaik vaba.

Minu kogemus näitab, et pulamade korraldamine ilma pulmakorraldajata on võimalik. Juhul, kui tunnete oma kaaslasega, et korraldamine ei ole Teie pärusmaa ning tekitab juba sellele mõeldes stressi, siis soovitan kohe alguses pulmade korraldamine delegeerida pulmakorraldajatele. Pulmakorraldajad viivad Teid kokku ka pulmaisadega ja vastupidi. 

Pulmaisa on noorpaari usaldusisik, kellega koos planeeritakse pidu ning kelle juhtimisel saab noorpaar rahus üheskoos planeeritud pidu nautida. Hea pulmaisa töö hakkab pihta juba ettevalmistusetapis, kus koostöös noorpaariga pulmatsenaarium läbi mõeldakse. Pulmapäeval on Tema roll olla meelelahutaja, informatsiooni edastaja ja muhe kaaslane külalistele.

Kindlasti on võimalik ka pulmade korraldamine ilma pulmaisata, kus erinevad tegevused viib läbi noorpaar või jagatakse ära pulmakülaliste vahel. Isiklikult soovitan korraldada pulmad koos pulmaisaga, et saaksite ise värskelt abiellununa oma pidu nautida.

Mul on hea meel, et mind on pulmadesse kutsutud just eelkõige headele soovitajatele. Alati on kindlam sõbra soovitus kui nö tundmatus kohas pea-ees vette hüppamine. Juhul, kui Te ei ole varem pulmas käinud ning ka soovitajaid ei ole, siis seda õiget pulmaisa otsides soovitan kindlasti kohtuda vähemalt kolme kandidaadiga. Esmapilgul vaid hinnapakkumiste põhjal otsust tehes, ei anna Teile usaldust selle inimese vastu.

Hea pulmaisa on valmis enne kokkuleppe tegemist ka eelnevalt kohtuda, et tutvuda ja oma kogemustest rääkida. Arvetage, et nii nagu bändid on ka pulmaisad väga erinevad alustades enda eeltööst lõpetades pulmapäeva läbiviimisega.

Pulmaisa valimine võib tunduda keerulisem kui esmapilgul paistab. Kes oleks valmis Teie ideede ja soovidega kaasa tulema, et saaksite muretult pidu nautida?

Pulmaisasi otsides mõelge esiteks oma külastatud pulmade peale. Kui varasemat kogemust pulmakülalisena ei ole, siis mõelge mõnele juubelile, kus on olnud väga vinge õhtujuht. Kõik õhtujuhid kindlasti ei tee pulmaisa tööd, aga see on üks võimalus oma ideaalne kandidaat leida.

Mina jõudsin pulmade juurde just peale seda, kui mind märgati juubelit juhtimas.

Juhul kui ei ole häid kandidaate ei külastatud pulmadest, ega ka muudest sündmustest, siis on aeg sukelduda internetiavarusdesse.

Sõbrad Google ja Facebook annavad meile väga palju informatsiooni lähtudes meie otsitavatest otsingusõnadest.

Soovitan selle õige valimisel teha nimiekiri vähemalt 3-5 kandidaadist. Seejärel tuleb nendega kontakteeruda e-kirja või telefoni teel.

Kindlasti enne, kui lõpliku valiku teete, on oluline, et pulmaisaga kohtudes on Teil hea tunne ning sooviksite tema hea meelega oma pulma kutsuda. Kui juhtub, et esimeses valikus siiski ei olnud seda õiget kandidaati, siis soovitan edasi otsida ja pulmaisadega kohtuda!

Teenuse kestus pulmapäeval on miski, mis tuleb alati pulmaisaga täpselt kokku leppida.

Eesti traditsioonilistel pulmades kestsid kolm päeva ja loomulikult koos pulmaisaga, aga tänapäeval on pulmaisa jaoks pulma juhtimine töö nagu iga teine. 

Kuna nii pulmad kui ka pulmaisad on erinevad, siis tuleb pulmaisa teenuse lõpukellaaeg alati üheskoos kokku leppida.

Sander Kahu pulmaisa teenuse kestusel ei ole kindlat kestusaega ega lõpukellaaega, kuid tavapärane praktika näitab, et peale keskööd on pidu juba täies hoos, mis annab kindluse pulmaisal alustada teekonda kodupoole.

Nii nagu iga ansambel, fotograaf, videograaf – nii ka pulmaisa teenuse hinnad on erinevad. Hinnad algavad mõnest sajast ja lõppevad mõne tuhande euro juures. Viimaste puhul on kindlasti hinnakujundamise põhjuseks nende avaliku elu tuntus.

Hea pulmaisa teenus algab juba ettevalmistusperioodil, mis sisaldab lisaks pulmapäeva teejuhtimisele ka rohket eeltööd.

Pulmaisa Sander Kahu teenuse hinda küsi siit!

Korraldamise esimeste etappide seas on ka pulmakülaliste nimekirja koostamine. Ega siin tegelikult ühtset reeglit ei ole – mõnele on olulisemaks pere, sugulased; teisele see-eest sõbrad. Küll aga on külaliste nimekiri oluline eelarve ja sündmuskoha jaoks. Kui olete varasemalt juba eelarve või sündmuskoha planeerinud, siis külaliste nimekirja juures tuleb nendest lähtuda.

Pulmade puhul on kindlasti kõige olulisem perekond: Teie lapsed, Teie vanemad, õed-vennad ja lähemad sõbrad. Nendele järgnevad onud-tädid, mitte nii lähedased sõbrad. Samuti kui eelarve võimaldab, võite alati kutsuda peole ka oma töökaaslaseid, koolikaaslaseid, naabreid, trennikaaslaseid, tuttavaid, vanemate sõbrad jne.

Nüüd, kus on nimekiri koos ehk on teada maksimaalne külaliste arv, saate alustada eelarve koostamise ja sündmuskoha valimisega.

Tihti on minult kui pulmaisalt küsitud, et kas lapsi ka pulma kutsuda. Oma kutsutute nimekirja otustab noorpaar ise. Lapsi kutsudes ärge unustage ka lauas nendega arvestada. Samuti soovitan laste kaasamisel planeerida neile tegevustuba peosaalist eemal, kus nad saavad õhtu alguses oma aega sisustada ja lõpus puhata.

Kui soovite korraldada pulmapidu ilma lasteta, siis ärge unustage seda kutsele lisada!

Soovitan pulmapeo toimumiskoha broneerida kohe peale seda, kui olete külaliste nimekirja lukku saanud. Kindlasti on neid, kes peale kutse saamist teatavad mittetulemisest, aga vähemalt olete te arvestanud oma peopaiga valimisel maksimaalse külaliste arvuga.

Külalised, kes tulevad tihti kokku just kaugelt üle Eesti, soovivad ka peopaiga vahetuslähedusse öömajale jääda. Juhul kui Teie peokoht ei ole broneeritud koos majutuskohtadega, soovitan valida pulmapeoks asukoht, mis ei asu väga kaugel mõnest majutuskohast.

Hea pulmapeo eelduseks on ka väga hea kommunikatsioon külalistega, mis algab juba kutsete saatmisega. Külalistele kutseid saates on oluline, et teavitaksite neid järgnevas:

  • Keda kutsutakse?
  • Mis kuupäeval pidu toimub?
  • Kus pulmapidu toimub?
  • Mis sündmusega on tegu, ehk kes on abiellumas?

Kutsete ettevalmistamisel soovitan mõelda kuidas Te kaardistate tulijad ning kuidas soovite inimestele võimalikest muudatustest teada anda.

Kirjuta siia mõned soovitused:

  • RSVP (répondez s’il vous plaît ehk palun vasta) – Kõige levinumad on paluda külaliste Teile helistada, saata e-kiri või külastada kodulehte, et oma tulekust teavitada. Isiklikult soovitan kasutada kas e-kirja või kodulehte, kus on lihtsam hiljem ka külalistele informatsiooni jagada.
  • Mida soovite saada kingitusteks? Kingituseinfo on oluline külalisele, keda peole kutsute. Juhul, kui soovite, et külalised mahutaksid kingituse ümbrikule või olete loonud lausa eraldi pangakonto, saate selle info kutsele lisada.
  • Lillesoov. Andke pulma kutsutudele teada, kas lilled on oodatud või olete loonud eraldi lillekonto, mille eelarvet on kasutatud pulmapeo dekoratsioonideks või muuks otstarbeks.
  • Kas lapsed on peole oodatud? Kui soovite pidada pulmapidu ilma lasteta, siis ärge unustage sellele kutsel juba viidata. Nii saavad pulmalised varakult planeerida lapsehoidjad, et ise pidu nautida.
  • Transpordi/parkimise info. Külalistel on hea pulmapäevale saabuda teades, kuidas on transport erinevate asukohtade (tsermoonia, pulmapidu jms) planeeritud ning kuidas on korraldatud parkimine.
  • Majutusinfo. Teie külalised, kes saabuvad pulmapeole lähemalt ja kaugemalt, soovivad suure täenäosusega pidu täiel rinnal nautida. Juhul, kui pulmas ei ole ettenähtud külaliste majutamine, siis on hea tava teavitada külalisi lähedalolevatest majutuskohatest.

Kutsete saatmise soovitan jätta minimaalselt 4-5 kuud enne pulmapidu. Arvestage, et pulmad on ka külaliste jaoks väga olulised ning mida varem Te neid teavitate, seda paremini saavad nad oma aega planeerida ja Teie pulmapeost osa saada.

Rahvusvaheliste pulmapidude puhul soovitan kutsed laiali saata minimaalselt 6 kuud enne olulist päeva.

Pulmade korraldamine on viinud Teid pulmaisa otsinguni? Võta minuga ühendust!

Veel üks küsimus?

Pulmade korraldamine tekitab kindlasti palju küsimusi. Juhul, kui siit enda küsimusele vastust ei saanud, siis võta minuga julgelt ühendust!

Sander Kahu
+372 5358 6498

Võta minuga julgelt ühendust!

See väli on kohustuslik.
See väli on kohustuslik.
See väli on kohustuslik.
See väli on kohustuslik.